Salget vårt ble akkurat større og bedre! ❯

PUMA & Man City feirer klubbens 125-årsjubileum | En unik drakt til alle fans

29.08.2019

Skrevet av Lydia Nguyen

Vi har sett drakten i én kamp denne sesongen, og etter stor etterspørsel fra Manchester City-supportere, kan vi endelig fortelle dere at drakten nå er å få tak i!

Manchester City ble stiftet i 1894 i Gorton, Manchester, og de ble allerede i 1899 en del av det gode selskap i Englands øverste divisjon. Klubben vant også sin første FA Cup i 1904 - som var det første store trofeet som ble hentet hjem av en klubb fra Manchester. Det første ligagullet kom i 1937.

Siden da, gikk det opp og ned for klubben fra den blå delen av Manchester. En lang periode uten trofeer ble fulgt opp av noen titler her og der, et ligagull i 1968 og tre FA Cup-titler. Vi skal selvfølgelig heller ikke glemme at de ble UEFA Cup-vinnere i 1970.

Etter dette, begynte det å gå dårlig for klubben. Klubben opplevde to nedrykk på 80-tallet og ett nedrykk i 1996, før de nådde bunnen med nedtrykk til 3.divisjon. Men etter at de kjempet seg tilbake til Premier League 2002, har de aldri sett tilbake.

Eierskiftet i 2008 førte til store endringer i klubbens status. Fra å være lillebroren til det store klubbene, blir de nå ansett som reelle tittelkandidater hver sesong med fire ligatitler på de siste åtte sesongene. For å feire klubben 125-årsjubileum, har PUMA valgt å lansere en unik drakt til fansen. La oss se nærmere på den!

Fortsetter under.

Drakten kommer naturligvis i en lyseblå farge og har fått et klassisk design. Den har i motsetning til de andre draktene ikke en PUMA-logo på brystet, men har teksten "125 years" under klubblogoen. Den runde halsen og ermenekantene kommer i hvitt.

I nakken ser vi skipet fra klubblogoen, med årstallet 1894 skrevet på det. Innsiden av nakken har en unik merkelapp som gjør at draken føles mer eksklusiv og spesiell.

Drakten kommer med hvite shorts og mørkeblå strømper - akkurat som i gamledager!

Og hvis du ikke mener at dette gjør drakten spesiell nok, så legg merke til dette - det vil kun være 1,894 autentiske drakter tilgjengelig i hele verden. Dette for å hylle året da klubben ble stiftet. Supporterutgaven kommer derimot ikke i et begrenset antall.

Vi synes at drakten er en fantastisk måte å hylle klubbens historie på! Det blir kult å se den på lidenskapelige supportere på stadion og på gaten!

Vis at du er en ekte fan, og bestill drakten eksklusivt hos Unisport her!