Liverpools bortedrakt 2019/20 | En blanding av innovasjon, prestasjon & klubbens historie

07.06.2019

Skrevet av Lydia Nguyen

Etter å ha hentet hjem pokalen i Champions League, er Liverpool nå klare for å introdusere sin nye bortedrakt for 2019/20-sesongen. Drakten er inspirert av gateskiltene man finner rundt Anfield og legenden Bob Paisley, som tilbrakte nesten 50 år som fotballspiller og manager i Liverpool.

Liverpool Bortedrakt 2019/20

Liverpool er kjent for å være en vinnerklubb. I tillegg til CL-triumfen, har de en rekke nasjonale og internasjonale titler å vise til. Samarbeidet mellom New Balance og Liverpool handler om å hylle klubbens mektige historie og designfilosofien til New Balance. V-halsen på den nye bortedrakten er inspirert av klubbens minneverdige kveld i Roma i 1977, da de vant Europacup-finalen med Paisley som manager. Som en hyllest til Paisley, består innsiden av nakken av signaturen hans.

Fortsetter under.

Drakten er også en blanding av innovasjon og prestasjon. Den er sydd på en spesiell måte over brystet, noe som gjør drakten utrolig komfortabel å ha på seg. Den har også en ventilajonssone som gir god pusteevne og luftgjennomstrømning.

Den nye bortedrakten kommer med en mørkeblå shorts. Strømpene kommer i samme farge som drakten, men er mørkeblå nederst og med røde detaljer for å matche resten av settet.

Forkortelsen YNWA (You’ll Never Walk Alone) er et symbol på lagånden som forener Liverpool-fans over hele verden. Sadio Mané gleder seg til å dele flere gode fotballopplevelser med fansen og resten av laget.


Liverpool Football Club has the best travelling support in football and I cannot wait to run out on to the pitch wearing the kit for the first time

Er du klar for å bli en del av Liverpools DNA? Støtt laget på bortebane og skaff deg den nye bortedrakten hos Unisport nå!


Kjøp din Liverpool-bortedrakt her!