Nye, klassiske Tottenham-drakter fra Nike

18.07.2019

Skrevet av Ingeborg Opland

Tottenham-supporterne har vært tålmodige, men nå er ventetiden endelig over når Nike presenterer Spurs nye hjemme- og bortedraktsett. Det er både stilige og klassiske.

Tottenhams resultater har blitt bedre og bedre de siste årene. Å avslutte sesongen på 4. plass, foran store rivaler som Arsenal, Chelsea og Manchester United, har gjort supporterne glade. I fjor gikk laget til og med helt til finalen i Champions League, hvor de kom på en fin 2. plass.

Tapet i Champions League-finalen var en bitter, men stor opplevelse for Spurs. Klubben har hatt problemer de siste tiårene, men disse resultatene kan være starten på noe nytt og stort i klubbens historie. Nå er de klare med nye drakter til den kommende sesongen!

Nike og Tottenham har vært partnere siden sommeren 2017, som som alltid er hjemmedrakten hvit og blå. Drakten har et enklere design enn forrige sesongs hjemmedrakt, og bortedrakten ser ut til å være inspirert av trøyen fra 1980. La oss se nærmere på draktene her:

Fortsetter nedenfor.

Vi starter med hjemmedrakt som er klassisk og stilren. Den er hvit, og v-kragen har den typiske blå fargen. Den blå fargen går også igjen på ermene. Fotballdrakten har et flott design med små meshpaneler på fronten. Den har den nye, store Spurs-logoen og Nike-merket på brystet - og selvfølgelig AIA i rød farge på magen.

Bortedrakten har et retro design. Den er inspirert av klubbens trøye fra 1385, og har striper over brystet. Stripene er litt tykkere enn originalen og har en lilla-blå farge. Bortedrakten har også den store klubblogoen, Nike-logoen og AIA på fronten. Dette blir helt sikkert en vinner blant fansen!

Hjemmedrakten har en tilhørende blå shorts og hvite strømper, mens bortedrakten har blå shorts og blå strømper.

Draktene er tilgjengelig hos Unisport nå!