En klubb og en by gjenfødt | Liverpool er klare til å forsvare tittelen sin med en ny hjemmedrakt

06.08.2020

Skrevet av Amar

I mer enn 30 år så måtte de vente. Nå er de tilbake - sterkere enn noen gang. Mestrene av England er igjen fra den røde delen av byen Liverpool. Nå har de inngått et partnerskap med en ny draktleverandør. Resultatet er en slående ny hjemmedrakt for Merseyside-klubben. La oss ta en titt på den!

Liverpool har vært i fyr og flamme de siste årene. Champions League-vinnere og Premier League-vinnere i løpet av de to siste sesongene. For å kunne vinne noe i tre år på rad, må du grave dypt og finne noe ekstraordinært å holde på. Det er her den nye hjemmedrakten hopper inn i bildet. Den nye Liverpool-hjemmedrakten for sesongen 20/21 har ankommet - hvis denne drakten ikke kan inspirere deg og få deg til å kjempe om en ny tittel, kan ingenting det. Fordi dette er en ekte skjønnhet!

Som alle andre hjemmedrakter fra Liverpool vil hovedfargen være rød - men når du ser på den overlappende v-kragen og mansjettene, oppdager du fargene hvitt og grønt. Disse fargene er inspirert av klubbens logo - ikke den på drakten - men den gamle Liverpool-logoen. En fin detalj og nikk til klubbens arv og historie. På baksiden av kragen kan du se en hyllest til ofrene for Hillsborough-katastrofen, merket i form av nummeret 96. Alt i alt en drakt som ikke lar deg glemme Liverpools store historie.

En annen viktig faktor er at Liverpool har en ny leverandør i Nike. Så det er ikke bare en ny drakt med et nytt design og farger - logoen på høyre bryst har også endret seg til den legendariske swoosh. Dette er faktisk første gang Nike og Liverpool har slått seg sammen, og hvilken god jobb de har gjort.

Nye Liverpool hjemmedrakten for 20/21 er tilgjengelig NÅ hos Unisport - klikk her for å skaffe den!