FC Barcelona Borte 2023/24 | Hyllest til Mestere

31.07.2023

Skrevet av Irene

FC Barcelona har alltid vært assosiert med deres ikoniske Blaugrana-farger. Men denne sesongen vil klubben gå fra tradisjonen med en helt unik bortedrakt. Bortedrakten 2023/24, kledd i en uberørt hvit nyanse, har gjort fansen imponert. Det er en bevisst hyllest til klubbens rike historie og legendariske spillere, og den vil garantert snu hoder. Lær mer om den her!

Kjøp den nye FC Barcelona Awaydrakten her!

Henter inspirasjon fra fortiden

Designet til Barcelonas 2023/24 bortedrakt henter inspirasjon fra fortiden, nærmere bestemt den ærede hvite drakten fra 1978. Dette tilbakeblikket hyller de store i spillet som en gang iførte seg de hvite fargene med stolthet. Beslutningen om å gjenopplive denne ikoniske drakten har vekket følelser blant mangeårige fans, og minnet dem om klubbens strålende fortid og berømte reise..

Kragen på trøya forblir uendret fra den som ble stolt båret av 1978-troppen. Denne detaljen fungerer som et kraftig symbol på kontinuitet og enhet, og forbinder dagens team med deres arv og prestasjonene til deres forgjengere.

Bortedrakten 2023/24 er ikke bare en kopi av fortiden; den kombinerer banebrytende teknologi for å skape et spillklar utseende. Stadium-kolleksjonen, som den passende heter, blander sømløst vintage designdetaljer med moderne svettetransporterende teknologi. Så enten du spiller på banen eller heier fra tribunen, sikrer dette settet at du er utstyrt med det beste.

En ode til den legendariske Barça

Designerne har gått en ekstra mil for å legge til et ekstra lag av betydning til denne moderne reinkarnasjonen. De ribbede ermedetaljene på drakten har en spesiell betydning - de hyller den legendariske kapteinen for 1978-troppen. Denne ærede lederens innvirkning på lagets historie og selve byen Barcelona gjør det til en passende gest.

Selv om den hvite drakten kan ta oss tilbake i tid, fungerer den også som en påminnelse om Barcelonas forpliktelse til storhet i nåtid og fremtid. Denne sesongen, som mange før den, har de som mål å bli mester i Spania. De hvite fargene symboliserer en ny start, en ny reise mot toppen av suksess.

Kjøp den nye FC Barcelona Bortedrakten her!