Offisielt: Manchester City x PUMA | PUMA tar City til neste nivå

01.07.2019

Skrevet av Lydia Nguyen

Nå er det endelig offisielt! PUMA skal ta Manchester City til neste nivå som klubbens nye draktsponsor, og starter det nye samarbeidet med å gi oss en flott hjemme- og bortedrakt!

Manchester City Hjemmedrakt

For første gang noensinne, er PUMA den offisielle leverandøren av Manchester City-drakter. Det nye samarbeidet starter med å feire Manchester Citys Premier League-tittel forrige sesong og klubbens 125-årsjubileum.

Den nye Manchester City 2019/20-hjemmedrakten er nokså klassisk. Den kommer i den velkjente lyseblå fargen og med lilla detaljer. De lilla detaljene er ikke et nytt syn på Manchester Citys hjemmedrakt. De har rocket denne fargekombinasjonen tidligere, så det er gøy å se den tilbake i Premier League nok en gang. Det lilla ses på PUMA-logoen, sponsorlogoene og på skuldrene, og for å markere klubbens 125-årsjubileum, har de dessuten lagt til teksten '125 years' under klubbemblemet.

Fortsetter under.

Manchester City Bortedrakt

Den nye bortedrakten ser ved første øyekast ut som en alminnelig svart drakt med enkelte detaljer. Men den er mer enn bare dette! Det er som om PUMA har tatt byens legendariske nattklubb, 'Hacienda', og plassert den på drakten. Dette er neppe en tilfeldighet, da det er tid for fest i den blå delen av Manchester. Den nye Manchester City-bortedrakten for 2019/20 har en svart hovedfarge, med blå, gule og røde detaljer.

Drakten kommer med en gul Etihad Airways-logo, en rød PUMA-logo og en blå Nexen Tires-logo. Samtidig kommer den venstre ermekanten i rødt og den høyre i blått, noe som minner om de ikoniske veggene og danselysene man ser på Hacienda. I tillegg ses det en gul og svart varselsstripe på høyre skulder, som også ses på stolpene man finner inne i nattklubben. Designet på de nye draktene viser at det er tid for feiring i Manchester City!

Bli med på feiringen med din egen Manchester City 2019/20 hjemme- eller bortedrakt (eller kanskje begge deler?). Draktene er tilgjengelig hos Unisport fra I DAG, så sørg for å vise din støtte til Sergio Agüero, Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus og resten av laget med en ny drakt!


Finn din Manchester City-drakt her!